Gerard Simon
Kathy JB
Jens Eva
Dan Mats

             Thanh Hoa

Žáci mistra Quanga
popisují svoje zkušenosti
se studiem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mats, Švédsko

Studium s mistrem Quangem patří bezesporu mezi největší zážitky mého pobytu v Hanoji. Když jsem přijel do Vietnamu, chtěl jsem začít se studiem bojového umění, začít znovu a navázat na to, co jsem se naučil ve svých dvaceti letech.

Poměrně rychle se mi podařilo najít Quanga, učitele Shao Lin Kung Fu, a následně jsem se s ním setkal v jeho studiu. Můj první dojem byl, že je to profesionál a oddaný učitel. Velkým bonusem bylo, že mluvil vynikající angličtinou.

Můj první dojem byl pravdivý. Mistr Quang Vás učí umění předávané po generace z učitele na žáka, jehož základem je tradice a dědictví. Ale jistý si svými znalostmi a dovednostmi, Quang Vám také ukáže, jak přizpůsobit a používat Kung Fu v moderní době.

Užitečnost a naprostá praktičnost Quangova Kung Fu je ihned zřejmá, jakmile Vám vysvětlí, co se skrývá za pohyby rukou. Jako učitel je jak trpělivý, tak náročný a vštípí do svých studentů touhu nestále se vylepšovat a zdokonalovat. Od ručních forem až po různé zbraně, Quang Vás při každé hodině naučí něco nového, anebo ukáže nový aspekt něčeho, co již jste mysleli, že jste ovládali.

Po nějaké době jsem se zeptal Quanga, jestli by k němu na hodiny mohla chodit i má šestiletá dcera a její dvě kamarádky. Řekl, že ano, a tak jsem každou neděli začal děvčata vozit ke Quangovi na hodinu Kung Fu. Při práci s dětmi je nejlépe vidět, jaký je Quang učitel. V hodině vládne disciplina, ale také legrace. Quang má schopnost vysvětlit i předvést komplikované pohyby a formy dětem tak, že se vše naučí s neuvěřitelnou rychlostí a cvičení je neomrzí.

Jelikož se hodiny odehrávají na zastřešené terase Quangova domu, cítíte se součástí jeho rodiny. Ze studia je krásný výhled na sousední pagodu a občas během cvičení zaslechnete mnichy při kázání nebo při sledování fotbalového zápasu v televizi. Toto vše je součástí Quangova Kung Fu v Hanoji a pokud to vyzkoušíte, nikdy na nezapomenete.

nahoru