Shaolinské Kung Fu na sebeobranu  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Shaolinské Kung Fu se vyvíjelo po tisíce let a v průběhu mnoha obtížných historických období.  Je to účinný systém sebeobrany založený na koncentrované mysli a přirozené vnitřní energii, což umožňuje slabším ubránit se silnějším a ubránit tak dobro lidstva. Shaolinské Kung Fu vychovalo mnoho velkých mistrů, kteří umění Kung Fu dále vyvíjí a upevňují.

Pham Vu Quang je dnes jedním z mistrů Shaolinského umění. Učil se jak u čínských tak u vietnamských mistrů a své bojové dovednosti si zdokonalil v hanojských ulicích v chaotickém poválečném období po roce 1975. V těchto dnech ulice Hanoje ovládali bandité a mafie a policie byla příliš slabá, než aby s nimi bojovala. V jednotlivých čtvrtích se lidé museli sami postarat o vlastní bezpečnost a mistr Quang používal své neocenitelné dovednosti, aby ochránil sebe, svou rodinu a přátele. V průběhu tohoto období mistr Quang vyvinul mnoho svých vlastních efektivních technik sebeobrany založených na principech Shaolinského Kung Fu.


 

V šestnácti letech se Quang stal nejmladším vietnamským mistrem a otevřel si své studio bojových umění. Toto studio se brzy stalo jednou z největších škol bojových umění ve Vietnamu odolávající hrozbám gangsterských skupin a konkurenčních škol. Později mistr Quang vstoupil do armády a učil vojáky a policii efektivní techniky k zajištění bezpečnosti hanojských ulic. Mezi policií a gangstery probíhaly v ulicích města krvavé bitvy a metody mistra Quanga se staly důležitým nástrojem k posílení schopností a sebedůvěry státních ozbrojených složek, k posílení důvěry lidí ve státní orgány a zejména ke zvýšení bezpečnosti místních obyvatel.
Po návratu z armády se mistr Quang vrátil ke své vlastní škole bojových umění. Když se Vietnam začal po roce 1995 otevírat okolnímu světu, začal vyučovat krátké kurzy sebeobrany pro zahraniční studenty obou pohlaví a všech věkových skupin. Tyto kurzy pomohly studentům stát se fyzicky silnějšími a sebejistějšími v běžném životě - na ulicích, na pracovišti i při cestování. V průběhu těchto krátkých kurzů se studenti naučí množství praktických dovedností:  

 

·         Praktické techniky sebeobrany

·         Přirozené schopnosti a pohyby těla

·         Jak propojit vnější a vnitřní fyzickou sílu

·         Jak porozumět mysli oponenta

·         Jak použít zbraně jako nůž, šavli nebo hůl, cihly nebo kameny

·         Jak se vyhnout úderům, uchopení, škrcení, tahání za vlasy apod.

·         Jak se ubránit jednomu nebo více útočníkům

·         Jak se ubránit na ulici, na zastávce autobusu, v restauraci či hospodě, apod.  

 

Mistr Quang nabízí tradiční Shaolinské Kung Fu na sebeobranu a více v krátkých kurzech (dvakrát týdně po dobu osmi týdnů), které se přizpůsobují modernímu stylu života. Jeho vyučovací metody jsou jednoduché, lehké na pochopení i aplikaci a vysoce efektivní. Jsou vhodné pro studenty všech věkových kategorií, pohlaví a povolání.
nahoru