Gerard Simon
Kathy JB
Jens Eva
Dan Mats

             Thanh Hoa

Žáci mistra Quanga
popisují svoje zkušenosti
se studiem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
JB, Francie

Poprvé jsem se začal učit styl Kung Fu Gar ve Francii, když mi bylo 29 let, a poté tradiční Shao Lin v Německu. Když jsem poprvé přijel do Hanoje v roce 2007, začal jsem hledat mistra Kung Fu, u kterého bych se mohl dále učit toto nádherné bojové umění. Brzy na to mi kamarád doporučil Quanga.

Jeho jedinečný přístup k učení mi umožnil dále rozvinout moje Kung Fu a přitom nebýt omezený na jeden jediný styl. Quang rozuměl mým potřebám, mým limitům a čeho jsem chtěl dosáhnout. Pomohl mi najít můj vlastní rytmus a rovnováhu skrze pozorování a porozumění mým fyzickým možnostem. Pro mě to byl úplně jiný přístup a učení, než na který jsem byl zvyklý ve Francii a v Německu.

Nejdříve posílil mé základy a techniku. Potom mě naučil několik kombinací forem a postojů Shao Lin a zvířat. Poté pozvedl mou obratnost, rychlost a výkon tím, že mě pečlivě pozoroval, tu a tam mi dal radu co a jak vylepšit a vše doplnil jedinečným cvičením se zrcadlem, svíčkami a cihlami. Ale nikdy mě nezahltil velkým množstvím příkazů a oprav. Quang ví, naslouchá, pozoruje a nenápadně vás zavede za vaše vlastní hranice.

Jeho osobní zkušenosti a znalost bojového umění, ale také zkušenost s bojem v terénu, obohatili moji vlastní zkušenost. Naučil mě také sebeobranu a Tai Chi. Myslím, že je úžasné kombinovat rychlost a sílu Kung Fu s ladností, rovnováhou a dýchacími technikami Tai Chi. Doplňují se tak jako Ying a Yang. A obojí mi dává neuvěřitelnou fyzickou a duševní rovnováhu.

Quang nese velký podíl na mé vášni pro Kung Fu a Tai Chi. Mám stále mnoho, co se učit, a nikdy mě to neomrzí. A jako podnikatel jsem dokonce našel cestu, jak prakticky aplikovat, co jsem se od Quanga a Kung Fu naučil, v oblasti řízení mého podnikání.

nahoru