Gerard Simon
Kathy JB
Jens Eva
Dan Mats

             Thanh Hoa

 

Žáci mistra Quanga
popisují svoje zkušenosti
se studiem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kathy, Spojené státy americké, 46 let

Vždy jsem ráda pozorovala starší lidi v parku, jak předvádí elegantní pohyby Tai Chi. Cítila jsem se ve „středních letech“ a z formy a uvědomila si, že je na čase se k nim přidat.

Jen těžko jsem si dovedla představit, jak dobře se budu díky Tai Chi cítit, a to jak duševně, tak fyzicky. Tai Chi je meditací v pohybu. Moje mysl musí být soustředěná na 100 % na dýchání a pohyby, všechny ostatní myšlenky toho dne jsou na chvíli stranou. Po několika málo měsících cvičení se výrazně zlepšila moje schopnost soustředění. Nikdy mě moc nebavilo posilování s činkami či běh na pásu, ale díky Tai Chi se moje svaly formují, zatímco já se soustředím na ladné pohyby.

Trénink s Quangem mi ukázal na velký rozdíl mezi prostým cvičením a praktikováním bojového umění. Quang má velké porozumění pro mentální, fyzické i kulturní aspekty tohoto umění. Pomohl mi uvidět více než to, co jsem vídávala v parku. Pochopila jsem, že Tai Chi není pouze prostým cvičením, ale klade velký důraz na soustředění a plynulost pohybu.

Quang je velmi trpělivý učitel. Ví, že student začátečník je zpočátku zahlcen množstvím kroků sestav Tai Chi, které se zdají nemožné zapamatovat a udělat tak hladce a plynule, jako je dělá mistr. Nedovolí mi, abych byla frustrovaná, ale připomíná mi, že krůček za krůčkem se budou zlepšovat moje dovednosti i pochopení. Jednou jsem se neustále během jedné sestavy zastavovala, protože jsem chtěla dělat každý krok perfektně. Quang mě poučil, abych pokračovala dále a soustředila se hlavně na dýchání a plynulost pohybů, včetně těch, které nejsou stoprocentně správné. „Je to jako jazz“, řekl. Tai Chi a mistr Quang jsou prostě skvělí.


Watch movie - Windows
Mac - Quick Time
 
nahoru